Strona wykorzystuje pliki cookie, które pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Rozumiem

Terapia z zastosowaniem osoczowych czynników wzrostu.

Osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjenta odżywia i stymuluje komórki macierzyste do dalszego namnażania i regeneracji miejsc uszkodzonych. Stosuje się je u pacjentów w celu przyspieszenia gojenia oraz odtwarzania struktur tkankowych tkanek miękkich, a w przypadku łączenia z materiałami kościotwórczymi do pobudzenia odbudowy kostnej.

Przyspieszenie gojenia i regeneracji jest wynikiem tworzenia się sieci nowych naczyń krwionośnych w miejscu zabiegu, a w ślad za tym szybkiej przebudowy tkankowej w wyniku wytworzenia nowego kolagenu i elastyny. Powolne ( powyżej 7 dni) uwalnianie czynników wzrostu ma szczególne znaczenie podczas procedur wymagających pogrubienia tkanek przy ich uprzednich niedoborach. W celu wytworzenia membrany fibrynowej z osocza pobiera się od pacjenta około 100 – 150 ml krwi z żyły łokciowej, następnie odwirowuje się ją zgodnie z protokołem, odsącza i formuje dopasowując ją do miejsca podania.

Przeciwwskazania do zastosowania regeneracji tą metodą są bardzo wąskie – należą do nich ciąża, okres laktacji, niektóre choroby krwi. Zalecenia dodatkowe przez zabiegiem z zastosowaniem regeneracji czynnikami wzrostu:

  1. Pacjent powinien być odpowiednio nawodniony w dniu zabiegu – na 2 dni przed zabiegiem ( kobiety) i na 3 dni przed zabiegiem ( mężczyźni) pacjent powinien wypijać nie mniej niż 2 litry wody oprócz innych napojów.
  2. Pacjent nie powinien być na czczo.

Gabinet

Praktyka Stomatologiczna Witold Bojar
Ul. Opaczewska 43 lok. 124B, 02-201 Warszawa, tel. 22 412 27 47

ORTHOS | ul. Meander 22 wejście od KEN , 02-791 Warszawa
Tel. 22 649 77 44